slide-01

Terapia

 

„Wszelki ból i wszelkie cierpienie nie są niczym więcej, jak tylko intensywną energią krzyczącą, że COŚ potrzebuje naszej uwagi”

Colin P. Sisson 

Konsultacja

Pierwsze spotkanie z terapeutą mające na celu wstępne określenie problemu i ustalenie najlepszej formy pomocy. Trwa do 1,5 godziny (możliwa również on-line)

Terapia indywidualna

To forma pomocy polegająca na regularnych, 60 minutowych spotkaniach z terapeutą (możliwa także on-line) Ilość spotkań uzależniona jest od problemu, stąd może wahać się od kilku do kilkunastu sesji (w przypadku terapii krótkoterminowej, skoncentrowanej na konkretnym problemie), lub do kilkudziesięciu sesji (w przypadku terapii długoterminowej, nastawionej na głębokie zrozumienie siebie).

Terapia rodzin

To forma pomocy, w której udział bierze cała rodzina. Skoncentrowana jest zazwyczaj na problemach utrudniających funkcjonowanie rodziny. 

Terapia dzieci i młodzieży

Terapia dziecka rozpoczyna się od spotkania z samymi rodzicami (dotyczy ono dziecka, jego trudności i sposobu funkcjonowania). W zależności od wieku dziecka terapia jest prowadzona w formie rozmowy bądź zabawy.